Yükleniyor..

FDA' dan iQos' a İzin: ABD Pazarında Satışı Serbest

ABD Gıda ve İlaç Kurumunun Yürüttüğü Faaliyetler Milyonlarca Amerikalı Sigara Kullanıcısının Sigarayı Bırakmasını Sağlıyor

 

Philip Morris International (PMI) ve Altria, Sosyal Sorumluluk Uygulamaları Yoluyla Daha İyi Seçenekleri Mümkün Kılacak

 

30 Nisan tarihinde Birleşik Devletler Gıda ve İlaç Kurumu (FDA), Philip Morris International’a ait elektrikle ısıtılan tütün sistemi olan IQOS’un Birleşik Devletler içinde satışının kamu sağlığını korumak adına doğru bir uygulama olduğunu onaylayan bir pazarlama duyurusu yayınladı. Bu hem kurumun tarihi hem de onda dokuzunun sigara içmeye devam etmesi beklenen Amerikalı erkek ve kadın sigara kullanıcıları için bir kilometre taşı oldu.

 

Gıda ve İlaç Kurumu 2009 tüzüğünün altında hareket ederek, çok büyük miktarda bilimsel veriyi dikkatlice ve objektif olarak değerlendirdi ve şu anda sigara içen milyonlarca Amerikalı için daha iyi bir seçim yapmak üzere düzenleyici otoritesini kullandı. Philip Morris International, IQOS’u Altria Group ve iştiraki olan Philip Morris USA ile işbirliği içinde ABD’ye getirecek.

 

“Çok uzun zamandır, Amerika’da tütün ürünleri üzerinde ideolojik bir savaş devam ediyor ve sigara şirketleri bu hararetli tartışmanın merkezinde. Hem bize hem de uzun süredir var olan tütün kontrolü savunucularının görüşlerine göre, tütün savaşlarını bir kenara bırakmanın ve ABD’de sigara içen milyonlarca kadın ve erkek için en iyisinin ne olduğuna odaklanmanın zamanı geldi.” PMI’ın Stratejik ve Bilimsel İletişim Müdür Yardımcısı Dr. Moira Gilchrist konu ile ilgili bunları diyor ve ekliyor: “Şimdi onlara yetişkinler gibi davranma -FDA’nın dikkatli gözetimi altında- ve sigaraları sonsuza kadar arkalarında bırakmalarını sağlama zamanı. FDA’nın şimdi izin verdiği, bilimsel olarak kanıtlanmış daha iyi alternatiflere geçmelerini sağlamak da bu aksiyonlardan bir tanesi.”

 

Philip Morris International IQOS’u ABD pazarına getirirken tütün ürünleri için geçerli olan mevcut federal ve eyalet yasalarına uyacak ve aynı zamanda özellikle gençler gibi hiçbir zaman sigara kullanmamış kitleler tarafından istenmeyen kullanımı en aza indirgemek için FDA’nın pazarlamaya ait ek gerekliliklerini de yerine getirecek.

 

Gereklilikleri aldıktan kısa bir süre sonra PMI ve Altria, Campaign for Tobacco-Free Kids (CTFK) başkanı Matthew Myers’ten bir mektup aldı. Myers’in uzun yıllardır ana hedeflerinden biri, FDA’nın tütün ürünlerine ilişkin gözetimini sağlaması olmuştur. Bu hedefler arasında, tütün ürünlerindeki zararlı bileşenlerin sayısını ve miktarını azaltmak adına tütün ürünlerinde uygun teknolojik değişiklikler yapılması vardır. Bu tutkunun şimdi gerçeğe dönüştüğünü söyleyebiliriz.

 

CTFK’nın mektubunda, ABD’de IQOS’un piyasaya sunulması ile ilgili olarak PMI’dan teminat talep edildi. PMI sigaraları yenilikçi, dumansız alternatiflerle değiştirmeyi amaçlayan bir iş stratejisi benimsedi. PMI’ın ana hedefi bir yandan sigara kullanmayan bireylerin (özellikle gençlerin) kullanımını en aza indirgerken diğer yandan yetişkin sigara kullanıcılarının farkındalığını ve IQOS gibi alternatiflere erişimlerini artırmaktır. CTFK’ya verilen cevapta Dr. Gilchrist PMI’ın basit mesajını bir kez daha vurgulamıştır: “Eğer sigara içmiyorsanız, başlamayın; eğer sigara içiyorsanız, bırakın; eğer sigarayı bırakamıyorsanız, değiştirin. Tıpkı CTFK’nın gençleri sigaradan ve nikotinden uzak tutmayı hedeflediği gibi (bunu sonuna kadar destekliyoruz) biz de CTFK’nın destekleyebileceğini umarak dumandan kurtulmuş yetişkinler yaratmayı hedefliyoruz.”

Kaynak:https://www.pmi.com/media-center/news/us-fda-action-enables-millions-of-american-smokers-to-give-up-cigarettes

Ek Resimler

Bu içerik 13.05.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 3049 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Kullan At

En Çok Satan Pod Modeller

En Çok Satan Likitler