Yükleniyor..

Gelecekte Sigaralar Nasıl Olacak ?

Elektronik Sigara Nedir?


Gelecekte Sigaralar Nasıl Olacak ?

Evet e-sigaralar yani elektronik sigaralar gelecekte sigaraların nasıl olacağı konusunda şimdiden bizlere bazı ipuçları vermeye başladı! Hızla gelişen teknoloji ve dijitalleşen dünya etkisini tütün endüstrisinde de göstermeye başladı. Günümüzde adını sıkça duyar olduğunuz elektronik sigaralar hakkında bazı genel bilgileri siz elektroniksigaravip üyeleri ile paylaşmak istiyorum.

Başlangıç bilgileri için Yeni Başlayanlar İçin Bilgilendirme sayfasından ve tüm merak ettiğiniz diğer sorular için Elektronik Sigara Sıkça Sorulan Sorular sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Elektronik sigarayı en basit hali ile tanımlayacak olursak içerisine konulan aromalı sıvıları buhar haline getiren pil ile çalışan dijital yada mekanik çeşitleri bulunan bir cihazdır. Genel yapısı itibari ile iki parçadan oluşur. Birinci kısım sıvının yani elektronik sigara likit (e-likit) in içerisine konulduğu atomizer ikincisi ise buharlaştırma işlemi için atomizere ihtiyacı olan enerjiyi sağlayan bataryadır. Bu iki asıl unsur yanında diğer yardımcı ürünlerde bulunmaktadır.

Atomizer olarak tabir edilen ilk parça cam fanus şeklinde olup içerisinde bulunan örgülü bir tel sistemi ile çalışır (coil). Bu tel bataryadan aldığı enerjiyi ısı haline getirir. Isınan tel, örgünün ortasında bulunan pamuktaki emilmiş olan sıvıyı buhar haline getirir. Ve bu buhar, bacasından drip-tip yada ağızlık yardımı ile teneffüs ettiğinizde ciğerlerinize dolar. Bataryaların yapısı da tıpkı atomizer gibi oldukça basittir. İki tür batarya vardır. Bir sabit bataryalar, iki haricen 18650 tür piller ile çalışan bataryalardır. Ancak her ikisinin de görevi aynıdır. Atomizerin içerisindeki sarılı tele (coil) enerji sağlamaktır. Bazıları dijital ekranları ile ayarlamalar yapmanıza olarak verirken daha işlevsel ve fonksiyonel olarak katkı sağlamaktadır. Bazı bataryalar ise basit ama kuvvetli mah (miliamper) değerleri ile ön plana çıkmaktadır. Hangi özellikte atomizer yada pil kullanacağınızdan ziyade buharlama işlemi sonucunda çıkan buhar ve boğaz vurum kalitesinin sizi tatmin etmesi elektronik sigara kullanımında en temel amaçtır.

İhtiyacınız olan atomizer ve bataryayı temin ettikten sonra son olarak ihtiyacınız olan şey elektronik sigara likittir. E likitler gliserin tabanlı sıvılardır. Bilindiği üzere gliserin gıda sektöründe kullanılan bir maddedir. Olumsuz etkilerine fazla rastlanılmamakla birlikte kaliteli gliserin uyarısını asla ama asla unutmayınız. Gliserin tabanı üzerine eklenen daha düşük miktarlarda aroma ve nikotin ile elektronik sigara likit üretilmiş olur. Bu noktada kullanılan materyallerin birinci sınıf olmasının ve yapılan işlemlerin laboratuvar ortamında gerçekleşmesinin önemi büyüktür. Evde e-likit üretenlerin sağlık için oluşacak olumsuz etkilerin sorumluluğunda ve bilincinde olmaları gerekmektedir. Elektronik sigara likit için ihtiyacınız olan tüm bilgileri şu sayfadan edinebilirsiniz.

Şimdi aşağıda en temel bilinmesi gereken elektronik sigara terimlerini sizlere en basit hali ile tanımlıyoruz:
Atomizer: İçerisinde örgülü tel yapısı, pamuk bulunan ve e-likiti muhafaza eden, buhar üreten cam yada akrilik maddeden yapılan fanustur.
Coil: Yukarıda bahsettiğimiz atomizer içerisinde bulunan örgülü tel yapısıdır. Hazır kullanabilirsiniz yada var olan coili tel ve pamuk yardımı ile onarabilirsiniz.
Pamuk: Atomizer içerisinde kullanılan emilimi kuvvetli saf pamuktur, buhar performansında ve tat hissiyatında doğrudan etkilidir.
Batarya: Atomizere ihtiyacı olan enerjiyi sağlayan dijital yada mekanik üründür. Bazıları 18650 tarzı kalem pillere ihtiyaç duyarken bazı modellerinin bataryası sabittir.
Elektronik Sigara Likit: Gliserin, aroma ve nikotinden oluşan sıvıdır. Buhar haline geldiğinde ihtiyacınız olan aromayı ve boğaz vurumu size sağlar.
Pg(Propilen Glikol): Petrol tabanlı gliserindir, petrolden üretilir gıda sektöründe kullanılır. Detaylı bilgi için ziyaret ediniz.
Vg(Bitkisel Gliserin): Bitkisel tabanlı gliserindir, bitkiden üretilir gıda sektöründe kullanılır. Detaylı bilgi için ziyaret ediniz.
Ml-Millitre: Sıvı ölçü birimidir. Şişelerin ölçeğidir satın aldığınızda kapasitesi oranında sıvı temin edersiniz. Örnek 30 ml, 60 ml,
Mg-Miligram: Kütle ölçü birimidir. Kilogramın milyonda biridir. Nikotin seviyesinde dojaz oranıdır. Örnek 3mg likit, 6 mg, 9mg
18650 Pil: Batarya içerisine haricen takılan şarj edilebilir pillerdir. Takılır, çıkarılır, şarj edilir değiştirilebilir.


Elektronik Sigarayı Kimler Kullanamaz?


E-sigara içerisinde bulunan bileşenler nedeniyle herkes tarafından kullanılamamaktadır ve kullanılmamalıdır. Genellikle hamile olanların bebeğin gelişimini engellemesine neden olabileceğinden dolayı kullanılması yasaklanmıştır. Fakat tütün sigarasına göre elektronik sigaranın zararlarının  yüzde 95 daha az zararlı olduğu belirtilmiştir. Cihazı 18 yaşından küçük olan bireylerin kullanması yasaklanmıştır. Daha önce hiçbir şekilde diğer tütün ürünlerini ve sigarayı kullanmamış olan bireylerin, sağlık sorunu olan kişiler, yaşlı ve çocukların e-sigara kullanması yasaktır.

Elektronik Sigara Likit Aromaları


Dijital sigaranın sık kullanılasının nedenleri arasında yer alan sebeplerden biri aromalı likit kullanılabilmesidir. Elektronik sigaranızda kullanabileceğiniz elektronik sigara likitlerin çeşitleri oldukça fazladır. Bu likitlerde meyve, tütün, mentol, tatlı, ekşi vb. çok sayıda lezzet mevcuttur, istediğiniz tadı doğru nikotin seviyesinde kullanabilirsiniz. Elektronik sigara likit satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı önerilerimiz ise şunlardır. Elektronik sigara likitlerinizin son kullanım tarihini mutlaka kontrol ediniz. Elektronik sigara likitinizi güvenilir satıcılardan satın alınız. Kendinizin üretmediği ve içerisinde hangi maddelerin kullanıldığından emin olmadığınız evyap e-likitleri satın almayınız. Varsa elektronik sigara likitlerinizin üzerinde bulunan doğrulama kodları ile orjinalliğini teyit ediniz..

Elektronik Sigara'nın Türkiye'de ki Durumu


Günlük hayatta sigarayı bırakmak isteyen veya sağlık sorunu yaşamadan sigara içmeye devam etmek isteyen insanlar e-sigara kullanmaktadırlar. Ülkemizde kullanılmaya başlaması 2010 yılına dayanmaktadır. Uzun yıllardır yurt dışında satılan ve kullanan her birey tarafından oldukça olumlu yorumlar alan ayrıca kullanıcılarda olumlu sonuçlar meydana getiren e-sigara çok yakın bir zamana kadar yalnızca yurt dışında satılmaktaydı. Ülkemizde ki insanların da elektronik sigarayı keşfetmeleri ile de ürün ülkemizde ki küçük bir kesim tarafından kullanılmaya başlamıştır. Kullanıcılar ürünün yararlarını bilseler bile ülkemizde sağlık bakanlığının izin vermemesi ve yurt dışından geldiği için ulaşılamaz olarak görmekteydiler. Üzerine bazı olumsuz ve yalan haberler çıkması e-sigaranın çoğu insan tarafından kullanılmasını engellemiştir.

Belirli bir zaman sonra e-sigaraya tereddütle yaklaşan insanlar da anlamışlardır ki ürün tamamen insan sağlığı ve faydası düşünülerek üretilmiştir. Dijital sigara kullanan ülkemiz insanları elde ettikleri olumlu sonuçlardan ötürü ürünü yakınlarına önermeye başlamışlardır. Bu durum belirli bir dönem bu şekilde devam etmiştir. Zamanla elektronik sigarayı kullanan birey sayısı artmaya başlamıştır. Elektronik sigara ile ilgili mevzuatı aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz. Bu konuda detaylı bilgiyi linki tıklayarak öğrenebilirsiniz. http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-19613sgc.pdf
“Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca bugüne kadar kartuşu nikotin içeren herhangi bir elektronik sigara markası için ithalat izni verilmemiş ve ruhsatlandırılmamıştır. Dolayısıyla ülkemize sokulması ve her türlü ticaretinin yapılması yasaktır. Yine yasal düzenlemelerle tütün içersin ya da içermesin, tütün mamulünü taklit eder tarzda kullanılan her türlü ürünün (elektronik sigara, bitkisel nargile, vs.) 4207 sayılı Kanun hükümleri kapsamında değerlendirilerek kamuya açık kapalı alanlarda kullanımı yasaklanmıştır.”

Elektronik Sigara Vip | En İyi En Güvenilir E Sigara Sitesi
Sizde güvenilir bir alışveriş yapmak istiyor ve sadece ürünü satın alırken değil, satın aldıktan sonrada size hizmet veren bir satıcı arıyorsanız Türkiye'nin en güvenilir e-sigara adresi ElektronikSigaraVip üzerinden online telefon yada whatsapp hattı üzerinden sipariş verebilirsiniz. Bize ulaşabileceğinz telefon numaraları Telefon 1 : 0535 880 52 91 Telefon 2 : 0538 648 12 50

Ek Resimler

Bu içerik 20.08.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 1709 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Kullan At

En Çok Satan Pod Modeller

En Çok Satan Likitler