Yükleniyor..

Juul Labs Güney Kore’den Başlayarak Asya Piyasasını Hedef Alacak

San Francisco merkezli elektronik sigara üreticisinin geçtiğimiz ay Güney Kore’de piyasaya girmesinin ardından Aralık ayı itibarıyla birden fazla Asya ülkesinde piyasada yer alması bekleniyor.

 

Yerel medya kuruluşları Seul’deki çoğu mağazada ürünlerin tükendiğini belirtirken, cihazın Güney Koreli kullanıcılar arasındaki popülerliği de kanıtlanmış oldu. JUUL’ün uluslararası bir büyüme hedeflediğini belirten Asya Pasifik genel müdür yardımcısı Ken Bishop: “Orta-uzun vadede Asya’daki tüm sigara kullanıcıları için bu ürünlerin mevcut durumda olmasını istiyoruz” dedi.


Resim

 

“Bizi o noktaya getirecek kesin yol, şirket olarak nasıl bir performans gösterdiğimize ve düzenleyici kurumların bu ürünlere nasıl yaklaştıklarına bağlı olacak. Bu yılın geri kalanı için konuşacak olursak, Aralık ayı itibarıyla Asya’da birden fazla ülkede yer almayı bekliyoruz.”

 

Bishop ayrıca şirketin hedefinin dünyadaki bir milyardan fazla sigara kullanıcısına daha güvenli bir alternatif sunmak olduğunu belirtti ve ekledi: “Asya için hedefimiz, şirket hakkında söylediklerimizle bir bütün olarak aynı doğrultuda.”

 

Bishop sözlerine şu şekilde devam etti: “Bizim misyonumuz dünyadaki bir milyardan fazla sigara kullanıcısının hayatlarını iyileştirmek. Bu misyonu gerçekleştirebilmek için atılması gereken ilk adım da bu ürünleri sigara kullanıcılarına ulaşılabilir kılmak. Bu sebeple tütünün satıldığı her yerde kesin olarak bulunmak istiyoruz.”

 

Altria ile Olan Anlaşmadan Dolayı Juul’ün İtibarı Zarar Görüyor

 

Bu sırada, Altria ile yapılan anlaşmadan dolayı Juul Labs güvenilirliğinden çok şey kaybetti. Bunun bir sonucu olarak, şirket çok daha fazla denetleme ve dava ile karşı karşıya kaldı ve hatta gençler arasındaki elektronik sigara kullanımının endişe verici artışına neden olduğu iddiasıyla suçlandı.

 

Bunlara cevaben şirket hasar kontrol taktiklerini ortaya koydu. Geçtiğimiz Mart ayında Juul, Cardinal Health eski yöneticisi Douglas Roberts’i “kurumsal piyasalar ekibine” liderlik etmesi amacıyla görevlendirdi. 17 çalışanın dahil olduğu bu ekip sağlık planları, sağlık çalışanları, kendinden sigortalı işverenler ve kamu sektörü ile ilgili dikkat çeken anlaşmalara odaklanıyor. 

 

Roberts ayrıca sigara içenlerin Juul cihazını kullanarak sigaradan elektronik sigaraya geçmelerine yardımcı olacak bir program tasarlamayı planladıklarını belirtti. Sağlık yöneticisi Juul ürünlerinin henüz bir sigarayı bıraktırma aracı olarak sınıflandırılmadığını ve bu yüzden de bu şekilde pazarlanamayacağını doğruladı.

 

Juul Elektronik Sigara Kullanımının Etkisini Araştırmak İçin $7.5 Milyon Ayırdı

 

San Francisco merkezli elektronik sigara üreticisi, Nashville’deki Meharry Tıp Fakültesi tarafından yürütülecek ve gençler arasındaki elektronik sigara kullanımı sorununa ışık tutacak araştırmaya fon sağlayacak. $7.5 Milyon değerindeki destek, “sponsor olunan araştırmanın tek mülkiyeti ve bulguların kamuya açıklanması üzerinde tam kontrol” de dahil olmak üzere, yeni Meharry Merkezinin “tam özerkliğini” sağlayacak şekilde verildi.

 

Ek Resimler

Bu içerik 05.07.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 1537 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Kullan At

En Çok Satan Pod Modeller

En Çok Satan Likitler