Yükleniyor..

Juul Nasıl Temizlenir Detaylı İnceleme

Bazen JUUL cihazınız açıklanamayacak şekilde çalışmayı durdurabilir ve akıllara tek bir çözüm gelebilir: JUUL cihazını parçalarına ayırmak ve dahili bileşenlerini temizlemek.

JUUL cihazınız YALNIZCA aşağıdaki durumların birinde çalışmayı durdurursa bu kılavuzda bahsedeceğimiz prosedürleri uygulamanız tavsiye edilir:

JUUL satın almak için https://www.elektroniksigaravip8.com/urunler/juul.html  ziyaret edebilirsiniz.

 1. JUUL cihazınız şarj olmazsa,
 2. JUUL cihazınız yerleştirilen podu algılamazsa,
 3. JUUL cihazınız yerleştirilen podu algılar ancak çekiş esnasında aktif etmezse,
 4. JUUL aktivasyonu çekiş esnasında kapanırsa.

Ayrıca bu işlemi uygulamadan önce basit temizleme tekniklerini denemeniz tavsiye edilir.

Cihazın bileşenlerine ayrılarak temizlenmesi cihazın fonksiyonelliğini bazen geri getirebilmesine rağmen sonucu belli olmayan bir işlemdir ve bileşenleri tekrar bir araya getirdikten sonra başka sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ancak bazılarımız riski severiz ve eğer potansiyel olarak işe yaramayan bir JUUL ile hiçbir zaman işe yaramayacak bir JUUL arasında seçim yapmamız gerekiyorsa bunu neden denemeyelim?

Bu Prosedürün Amaçları

Bu işlemin arkasında elde edilmesi beklenilen birkaç farklı sonuç olabilir:

Cihazın içine sızan e-likiti temizlemek
Aşırı birikim durumlarında JUUL’ün bağlantı pimlerini temizlemek

Yukarıdakilerden ilki JUUL cihazı tamamen tepkisiz ise denenir, örneğin cihaz şarj olmuyorsa veya podları algılamıyorsa.

İkincisi ise genellikle JUUL’ün podları algıladığı ancak bağlantının zayıf olduğu ve cihazın çekiş esnasında devamlı olarak kapandığı durumda denenebilir.

Cihazı bileşenlerine ayırmak YALNIZCA genel temizleme metodları problemi çözmediğinde başvurulan bir yöntem olmalıdır.

Alternatif

Eğer bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız, her zaman Juul.com üzerinden bir değişim talebi oluşturabilirsiniz.

Bu kılavuzun ilk versiyonunda JUUL cihazını bileşenlerine ayırmanızın garantinizi geçersiz sayabileceği konusunda uyarıda bulunmuştuk. Çoğu elektronik cihaz garantisi, problemin ne olduğunu anlamak adına sorunlu cihazı şirkete geri göndermenizi gerektirir.

JUUL değişim için eski cihazınızı onlara göndermenizi istemediği için bu uyarıyı bu kılavuzdan kaldırma kararı aldık.

Yani eğer bu kılavuzdan düzgün bir şekilde yararlanırsanız (elbette ekstrem durumlar her zaman olabilir) değişim cihazınızı her zaman talep edebilirsiniz.


Prosedür


Gerekli Malzemeler:

 1. Dar uçlu bir nesne (Örneğin elektronikte kullanılan cımbız)
 2. Sağlam kör uçlu bir nesne (JUUL pod ağzına uyacak kadar dar ve dahili bileşenleri ittirerek çıkarabileceğiniz kadar sağlam bir nesne)
 3. İzopropil alkol
 4. Kulak çubuğu
 5. Kağıt havlu

Resim


A) JUUL cihazını bileşenlerine ayırın

Hem bu yazının öz olması, hem de işlemin detaylı olması dolayısıyla JUUL cihazını bileşenlerini ayırmayı bu yazıda anlatmayacağız.

B) Dahili bileşenleri KURU TEMİZLEYİN

Hafif baskı ve kağıt havlu kullanarak JUUL içerisine sızmış likitleri temizlemeyi deneyin.


Resim


C) JUUL’ün dış metal kasasını baştan sona temizleyin ve kurulayın

Bu parça hiçbir elektronik parçası olmayan bir metal parçası olduğu için sabun, su veya herhangi diğer temizlik maddeleri kullanılarak kolayca temizlenebilir.

Likit kalıntılarını temizledikten sonra, bu metal parçayı cihazla birleştirmeden önce tamamen kuruladığınızdan emin olun. JUUL cihazının neme maruz kalmaması gerekir.


Resim

D) Metal bağlantı pimlerini temizleyin

Bazen bu pimler öyle kirlenir ki yaylı yapıları dolayısıyla basılı halde kalabilirler (aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi bu pimler yaylıdır).Bu da cihaz ile JUUL podları arasında zayıf bir bağlantıya sebep olur ve çekiş yapmayı zor veya imkansız kılar.

Bu durumda pimleri temizlemek için ihtiyacımız olan şeyler kulak çubuğu, alkol ve biraz da sabır.

a.) Kulak çubuğunun bir ucunu alkole batırın, pamuğu sıkarak fazla alkolü alın ve pamuğu hafif nemli bırakın.

b.) Nemli kulak çubuğunu her bir pime bastırın, siyah kalıntıların çözülmeye başladığını ve kulak çubuğu tarafından absorbe edildiğini fark edeceksiniz.

c.) Pimlerdeki kalıntılar tamamen temizlenene ve yaylı pimler serbestçe hareket edene kadar a ve b adımlarını tekrarlayın (bu işlem çok sayıda tekrar gerektirebilir)Resim
Not: Bu işlem esnasında cımbız kullanmak da oldukça faydalı olabilir. Cımbız ile her bir pimi tutarak çekebilirsiniz, böylece katılaşmış kalıntıları açığa çıkarabilir ve temizleyebilirsiniz. Bu şekilde tüm süreç daha hızlı işleyecektir.

E) JUUL’ü yeniden tek parça haline getirin

Hem dahili bileşenleri hem de dış metal gövdeyi temizledikten sonra bu parçaları tekrar bir araya getirmeye ve çabanızın işe yarayıp yaramadığını görmeye hazırsınız. Eğer iyi bir sonuç alamazsanız Juul.com üzerinden bir değişim talebinde bulunmak isteyebilirsiniz.

Parçaları birleştirmek ayırmaktan kesinlikle daha kolaydır, bu yüzden bu konuda sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Yalnızca LED göstergenizin doğru tarafı gösterdiğinden emin olun.

Eğer JUUL cihazını sökmenizin bir sonucu olarak herhangi bir ek problemle karşılaşırsanız, Demontaj Problemleri Nasıl Çözülür isimli kılavuzumuza başvurabilirsiniz.

Önemli Hatırlatmalar

 1. JUUL cihazını bileşenlerine ayırarak temizleme işlemi sonrasında probleminiz büyük ihtimalle çözülmeyebilir.
 2. Bu işlem işe yarasa bile, demontaj işlemi sonrasında başka problemlerin ortaya çıkması olasıdır. Bu sorunların bazılarında yardım almak için Demontaj Problemleri Nasıl Çözülür yazımıza bir göz atabilirsiniz.
 3. JUUL cihazını bileşenlerine ayırarak temizleme işlemini denediyseniz bile JUUL’den garanti kapsamında değişim talebinde bulunabilirsiniz.

İçi Dışı Temiz Bir JUUL

Umarız ki bu işlem JUUL cihazınızdaki sorunu çözmüştür.
Eğer çözmediyse, ne yapmanız gerektiğinden de bahsettik.Bize göre cihazı bileşenlerine ayırmak ve nasıl çalıştığını görmek oldukça eğlenceli. JUUL cihazı zarif ve sade bir tasarıma sahip ve tüm parçalarının nasıl bir araya geldiğini görmek ilgi çekici.

İyi günler JUUL kullanıcıları, yakın zamanda tekrar görüşmek üzere!

Tags: juul temizlik, juul sigara nasıl temizlenir, juul elektronik sigara nasıl temizlenir?

Juul hakkında merak ettiğiniz diğer sorular için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz!

https://www.elektroniksigaravip8.com/icerik/juul-hakkinda-merak-edilen-hersey.html

Ek Resimler

Bu içerik 01.05.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 9525 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Kullan At

En Çok Satan Pod Modeller

En Çok Satan Likitler