Yükleniyor..

Likit Dolum Sıvısı Sıkça Sorulan Sorular

Yorumları oku (23)
Elektronik sigara likit yada e-likit aromalandırılmış bir karışımdır; propilen glikol, bitkisel gliserin, su, alkol ve tatlandırıcılardan meydana gelir ve elektronik sigaranızın yakıtıdır. Bu e-likit ısıtılarak buhar üretimi sağlanır. Size keyif veren ve damak tadınıza uygun bir elektronik sigara likit kullanmanız, sigaradan elektronik sigaraya geçerken oldukça önemli bir rol oynar. Bu yüzden, likit seçiminiz de elektronik sigara seçiminiz kadar önemlidir.

Aşağıda sıralanan maddeler likidin temel bileşenleridir, dikkate almanız gereken 3 ana faktör bunlardır:
PG/VG oranı (propilen glikol / bitkisel gliserin oranı)
Nikotin dozajı
Aroma
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARADA KULLANILAN E-LİKİDİN İÇERİĞİ NELERDEN OLUŞUR?

Elektronik sigarada kullanılan elektronik sigara likit içeriği aşağıdaki maddelerden oluşur:

Baz(base), e-likidin 80% - 90%’ını oluşturur, propilen glikol ve bitkisel gliserinin bir araya getirilmesi ile oluşur. İki bileşen de düşük sıcaklıklarda harekete geçme eğilimindedir.

Propilen glikol (PG), iyi bir buhar veren ve düşük ışık sıcaklığına sahip tatlandırıcılardan meydana gelir. Aromaları kusursuz bir şekilde güçlendirerek tatlarını geliştirme işlevi görür. Karışımı akıcı hale getirir ve nikotin ile birleştirir, ayrıca boğaza vuruşu sağlar. Kullanıcılar tarafından hissedilen bu boğaza vuruş hissi, buharın geçişi sırasında yutağın kasılması ile gerçekleşir. PG kozmetik, medikal ve gıda endüstrilerinde kullanılır.

Bitkisel gliserin (VG) de tatlandırıcılardan meydana gelir, çok yoğun bir buhar üretir. Çok hafif derecede tatlı olan bir yapısı vardır. Bitkisel gliserin çeşitli gıda ürünlerinde doğal olarak bulunan ve doğru miktarda kullanıldığında hiçbir zararı bulunmayan bir maddedir.

Demineralize(minerali giderilmiş) su(0 - 5% arasında) bitkisel gliserinin yoğun yapısını seyreltmek için kullanılır. Etil alkol(0 - 5% arasında) seyreltici olarak kullanılır ve boğaza vuruş konusunda yardımcıdır. Ayrıca tadın size homojen bir şekilde gelmesini sağlar. Alkol ağzınızda bir yumuşaklık hissi oluşturur.
Su ve alkol karışımı toplam karışımın 5%’ini nadiren geçer.

Aroma tatlandırıcıları e-likit içerisinde 3-15% arasında bulunur. Aroma e-likide tat verir, bu tatlandırıcı doğal aromatik, sentetik veya ikisinin karışımından yapılmış olabilir. Bir meyve, bir içki, bir gurme veya karışık bir kokteyl aromasından esinlenerek üretilmiş e-likitler ile arzuladığınız tadı üretebilirsiniz.

Bununla birlikte, tütün yapraklarından elde edilen nikotin de saf likit formundadır. Zayıf bir dozdayken Alkaloid özellik gösterir, uyarıcı etkiye sahiptir ve vücutta organizmalar tarafından çabucak yok edilir. Nikotin yoğunluğu tercihinize göre 0-18mg/ml arasında olabilir.

PROPİLEN GLİKOL / BİTKİSEL GLİSERİN ORANI (PG/VG)

VG PG ORANI
Propilen glikol ve bitkisel gliserin, buhar üretme amacıyla kullanılan maddelerdir. Likitler düşük sıcaklık etkisi ile harekete geçer ve ortaya sigara dumanı şeklinde bir buhar çıkarır. E-likitler, belli oranda birleştirilmiş bitkisel gliserin ve propilen glikol içeren bazdan(base) hazırlanır. Tamamen bitkisel gliserinden veya tamamen propilen glikolden oluşan bazlar bulmanız mümkündür. Bazı sağlık sebepleri veya üretilmek istenen buhar miktarına göre tercihler değişebilir.

Propilen Glikol Oranı Yüksek E-likitler: 80% PG / 20% VG ve 70%PG / 30% VG. Bu akışkan likitler boğaza önemli bir vuruş ve tatmin edici miktarda bir buhar sağlar. Bu karışım buhar eksikliğini telafi etmek ve bitkisel gliserinin eklenmesi ile propilen glikolün dehidrasyonu açısından uygundur. Bu baz şekli yeni başlayanlar için mükemmeldir.

50% PG / 50% VG ve 60%PG / 40% VG Orana Sahip E-likitler: Bize göre en iyi seçim iki bileşeni de yakın oranlarda karıştırmaktır. Aromaların iyi geçişi, tatmin edici bir boğaza vuruş, cömert bir buhar ve düşük viskozite. (atomizerinizin çabuk kirlenmesini engeller)

50% PG / 50% VG ve 60%PG / 40% VG Orana Sahip E-likitler. Gliserin yüksek miktarda buhar üretimi için önemlidir. İçerisinde propilen glikol bulunmayan bir e-likit ile üretilen buhar daha yoğundur ve havada daha uzun süre yayılma eğilimdedir. VG’den oluşan likitler ayrıca tatlı bir aromaya ve boğaz vuruşuna sahiptir. Bu tarz likitler ayrıca yüksek güç ile birlikte sub-ohm kullanıcıları için mükemmeldir. PG oranı yüksek likitlere göre daha yapışkan bir yapıdadırlar, bu sebeple kolay kirlenmeyen ve coile uygun miktarda likidi sağlayabilecek atomizerler kullanılması gerekir. Ayrıca VG likit 250 santigrat derecenin üzerinde ısıtıldığında normal sigaranın dumanında bulunan, toksik ve kanserojen olabilen akrolein maddesi üretilir.

100% PG E-Likit: VG likidin aksine, propilen glikol aroma için mükemmeldir. Nikotin ile ilgilidir ve iyi bir boğaza vuruş sunar. Ancak oluşturulan buhar VG’ye göre azdır.

Bitkisel Gliserin = Yoğun ve Bol Buhar, Sınırlı Boğaza Vuruş, Aroma Değişikliği.
Propilen Glikol = Değişken ve Yeterli Miktarda Buhar, Önemli Boğaza Vuruş.

VG PG Nedir? detaylı bilgi için tıklayınız.
Elektronik Sigara Soru

HANGİ NİKOTİN SEVİYESİNİ SEÇMELİYİM?


NİKOTİNİN E-LİKİT İÇERİSİNDEKİ ROLÜ
Çekiş yaptığınızda gerçekleşen boğaza vuruş, nikotin seviyesi ile doğrudan bağlantılıdır. Daha yüksek bir nikotin dozajı, boğazınızdaki hissi kuvvetlendirir. Bunun tersi olarak nikotin yokluğu durumunda boğazınızda herhangi bir his oluşmaz. Elektronik sigara likit içerisindeki nikotin oranı, tütün sigarası kullanırken gerçekleşen bu boğaza vuruş açısından önemli bir faktördür. İlk birkaç gün için nikotin eksikliği hissedebilirsiniz: Tütün sigarası kullanıldığında kanda kalıcı olarak yeterli miktarda nikotin bulunur. Elektronik sigarada içinize çektiğiniz nikotin, normal sigaradakinden 5-10 kat arasında daha azdır. Buna alışmanız zaman alır, bu yüzden ilk birkaç gün cihazınızı çok fazla kullandığınızı düşünüyorsanız sakın endişelenmeyin. Zamanla tüketiminiz düzenli bir hal alacak. Aslında, nikotinin sınırlı bir bağımlılık yapıcı özelliği vardır. Sigara dumanındaki diğer kimyasallar ile birleştiğinde daha güçlü bir bağımlılık hissi yaratır.

DOZAJ SEÇİMİ ÜZERİNE TAVSİYE
Doğru nikotin dozajını seçmek için aşağıda yer alan rehbere bir göz atın.

Eğer nikotine güçlü bir şekilde bağımlıysanız, size nikotin oranı 16-18mg/ml arasında değişen e-likitleri öneriyoruz. Bu likitler ile güçlü, değişken voltaj ayarına sahip elektronik sigaraları kullanarak buhar miktarını ve boğaza vuruş hissini artırabilirsiniz. Eğer nikotine orta derecede bağımlıysanız, size nikotin oranı 11-12mg/ml arasında değişen e-likitleri öneriyoruz. Gerektiği durumlarda nikotin oranını artırmayı deneyebilirsiniz. Eğer nikotine az derecede bağımlıysanız, size nikotin oranı 6mg/ml olan e-likitleri öneriyoruz. Gerektiği durumlarda nikotin oranını artırmayı deneyebilirsiniz. Eğer nikotine bağımlı değilseniz size nikotin içermeyen e-likitleri öneriyoruz. Gerektiği durumlarda nikotin oranını artırmayı deneyebilirsiniz.

NİKOTİN VE NİKOTİNİN VÜCUDA ETKİSİ
Nikotin düşük dozajda bir alkoloit uyarıcıdır, vücut tarafından hızlı parçalanır ancak fazlasıyla toksiktir ve düzenli kullanım sonrasında bağımlılık yaratabilir. Eğer sigara kullanmayan, hamile veya emziren, kalp ve damar hastalıklarına dair risk taşıyan biriyseniz içerisinde nikotin barındıran e-likitleri kullanmaktan uzak durmalısınız.

Nikotin doz aşımının belirtileri konusunda dikkatli olun: baş ağrısı, bulantı ve kusma bunlardan bazılarıdır. Bu semptomlara rastlama durumunda nikotin kullanımını derhal bırakın ve doktorunuza başvurun.

Nikotinin deri ile teması sonrası derhal su ile durulayın.

E-likitlerinizi kuru, serin ve ışıktan uzak bir ortamda muhafaza ediniz. Son olarak, elektronik sigaranızı veya e-likitlerinizi çocukların ulaşamayacağı yerde tutun.
Elektronik Sigara Soru

BAŞLANGIÇ İÇİN HANGİ AROMA?

E-likit seçimi, e-sigara kullanmaya başlarken oldukça önemlidir. Doğru oranda nikotine sahip bir e-likit kullanmak keyif verir ve sigaradan elektronik sigaraya geçişinizi kolaylaştırır.

Birisi için favori olarak gösterilen e-likit bir başkası tarafından beğenilmeyebilir. Bu sebeple kendi tercihlerinize önem vermeniz gerekir. Tercihlerinizi ve ihtiyaçlarınızı takip edin, ayrıca yeni tatlar denemekten de kaçınmayın.

Tütün, nane, çilek, şeftali veya şeker tatlarından oluşan 100’den fazla aroma vardır. Bunların içinden kendinize uygun olanı kesinlikle bulacaksınız.

Yeni bir elektronik sigara kullanıcısı ilk olarak tütün aroması kullanmak isteyebilir. Propilen glikol içermeyen, bitkisel gliserinden oluşan e-likitler normal sigaranın özelliklerini daha iyi gösterir ancak aynı tadı üretilemez. Normal sigaranın verdiği tadın aynısını elektronik sigaradan beklemeyin. Elektronik sigara kullanınca zamanla tat alma duyunuz normale dönecek, hassas ve lezzetli bir evren size kapılarını açacak.

Yeni kullanıcıların hepsi tütün aromalı e-likitler ile başlamasa da bu aroma ile başlayan oldukça fazla kişi var. Bu kullanıcılar mantık normal sigara hissini yakalamayı ister. Aşağıda elektronik sigara kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde kullanılıp onaylanmış e-likit türleri mevcuttur.

E-likit seçenekleri arasından size gün boyu keyif verebilecek olanı seçin.

E-likitler arasından 5 aroma ailesi vardır:
Tütün Aromaları
Meyveli Aromalar
İçecek Aromaları
Nane Aromaları
Gurme Aromaları

En az iki çeşit e-likidiniz olması önerilir, böylece aynı kilidi kullanmaktan bıkmaz ve tat alıcılarınızı sıkmamış olursunuz. Aksi takdirde sigara kullanmaya geri dönebilirsiniz. E-likitler konusunda diğer tüketicilerin yaptığı yorumlara göre tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.
Elektronik Sigara Soru

TÜTÜN SİGARASINA EŞDEĞER E-LİKİT KULLANIMI NE KADARDIR?

Bu konudaki tahminler hakkında konuşabiliriz. Tüketim kullanılan materyale, sürekliliğe, sıklığa ve nefes alma biçimine göre farklılık gösterebilir. Günde içtiğiniz sigara sayısı size günlük kullanımda gerekli olan e-likit miktarını gösterebilir. Kullanıcılar tarafından tecrübe edilip doğrulanan orana göre, 20 sigaradan oluşan bir paket, 2.25ml e-likide denktir. Bu oran e-sigaranızda kullanılan buharlaştırma sistemine göre farklılık gösterebilir. Ancak ortalama olarak günde 20 sigara içen bir kullanıcı, 4-5 günde yaklaşık 10ml e-likit tüketir.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA NEDEN ÖKSÜRÜĞE SEBEP OLUR?

Elektronik sigara kullanırken öksürüyorsanız bunlar aşağıdaki sebeplerden kaynaklanabilir:

Doğru olmayan bir çekiş tekniği:
Geleneksel sigaranın tersine, elektronik sigara kullanırken çekişleriniz daha yumuşak ve daha uzun (3-4 saniye) olmalıdır. Hızlı ve güçlü bir çekiş öksürüğe sebep olabilir.

E-likidinizdeki propilen glikol oranı önemlidir:
Propilen glikol oranı yüksek bir e-likit mukusu kurutur, tahrişe ve öksürüğe sebep olan boğazdaki vuruş hissini artırır. Böyle bir durumda, bitkisel gliserin oranı propilen glikol oranından daha yüksek likitler kullanmak size boğazınızda daha yumuşak bir his getirir.

Nikotin oranının yüksekliği de sizi öksürtebilir:
Aşırı dozda nikotin boğazınızı tahriş eder. Böyle durumlarda nikotin oranınızı düşürün.
Elektronik Sigara Soru

E-SİGARA KULLANIRKEN EKSİKLİK HİSSİ YAŞIYORUM, BU NORMAL Mİ?

Bu eksiklik hissi nikotin bağımlılığından gelir. Bu etki 2 faktörden kaynaklanır:

Nikotinin oranınız çok düşük olabilir. Bu durumda nikotin oranınızı artırmaktan çekinmeyin ve hazır olduğunuzda tekrar düşürün.

Doğru olmayan kullanım: Elektronik sigaraya geçtiğinizde çekiş alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekir. Normal sigara kullanırken sert ve hızlı bir çekiş yapılır. Ancak elektronik sigarada daha yumuşak ve daha uzun süreli bir çekiş (3-4 saniye) yapmanız gerekir, bu sürede nikotin organizmalarınıza kadar girebilir. E-sigaranızı düzenli olarak kullanmaktan çekinmeyin, yaşadığınız bu eksiklik hissi zamanla kaybolacak.
Elektronik Sigara Soru

E-LİKİTLERİMDEKİ NİKOTİN ORANINI DÜŞÜRMELİ MİYİM?

Evet, bunu yapmanız önerilir. Başladığınızda tercihlerinize iyi uyan bir e-sigara kullanımı ile nikotin eksikliği hissi zamanla kaybolur. Dereceli olarak nikotin oranınızı düşürmelisiniz. Ancak dikkatli olun ve hiçbir adımı atlamayın. Eğer nikotin oranınızı birden çok fazla düşürürseniz e-likit kullanımınız da ona bağlı olarak artar ve sonuç olarak aynı seviyede veya daha fazla nikotin tüketmiş olabilirsiniz.
Elektronik Sigara Soru

AŞIRI DOZ NEDİR?

Aşırı e-sigara kullanmak veya nikotini çok yüksek e-likitler kullanmak aşırı doza sebep olabilir. Nikotin bir uyarıcıdır, aşırı doz durumunda baş ağrısı, taşikardi, asabiyet ve uyku konusunda sorunlar yaşanabilir. Bu semptomlara rastlarsanız hemen nikotin kullanımını bırakın ve doktorunuza başvurun.
Elektronik Sigara Soru

BOĞAZA VURUŞU HİSSETMİYORUM, NEDEN?

Boğaza vuruş hissi likit içerisindeki propilen glikol ve nikotin tarafından üretilir. Bu iki değişken ile oynayarak bu hissi artırıp azaltabilirsiniz. Örneğin içerisindeki PG oranı yüksek e-likitler, yarı yarıya PG ve VG’den oluşan e-likitlere göre daha fazla boğaza vuruş sunar. Aynı şekilde, nikotin oranı daha yüksek olan e-likitler nikotin oranı daha düşük olan likitlere göre daha iyi bir boğaza vuruş sağlar.
Elektronik Sigara Soru

E-LİKİTLERİMİN AROMALARINI DEĞİŞTİRMELİ MİYİM?

Sürekli aynı e-likidi kullanmak sizi e-sigaradan bıktırır ve tat alma tomurcuklarınızı sıkar. Bu bıkkınlık riski yüzünden normal sigaraya dönmeyi düşünebilirsiniz, o sebeple kullandığınız aromaları farklılaştırıp e-sigaradan keyif almayı deneyin.
Elektronik Sigara Soru

HANGİ PG/VG ORANINI SEÇMELİYİM?

Bu soru tamamen ne aradığınız ile ilgilidir. Propilen glikol oranı yüksek likitler boğaza vuruş hissini artırır. Bitkisel gliserin oranı yüksek likitler ile daha fazla miktarda buhar üretebilirsiniz. Propilen glikol ve bitkisel gliserinin eşit miktarda birleştirildiği e-likitler ise iyi bir tat ve iyi miktarda buhar için iyi bir seçimdir.
Elektronik Sigara Soru

FULL VG E-LİKİT NEDİR?

İçerisinde hiç propilen glikol bulunmayan likittir. VG oranı 100%’dür. Bu likit tipi çok yüksek miktarda buhar üretimi için kullanılır.
Elektronik Sigara Soru

E-LİKİTLERİ KARIŞTIRABİLİR MİYİM?

Evet, e-likitleri tercihinize göre karıştırabilirsiniz.
Elektronik Sigara Soru

E-LİKİTİMİN SON KULLANMA TARİHİ GEÇTİ, YİNE DE KULLANABİLİR MİYİM?

Son kullanma tarihi geçen e-likitler için üretici e-likitin organoleptiğini garanti etmez. E-likitleri son kullanma tarihinden önce kullanmanız tercih edilir. Ancak e-likit son kullanma tarihinden sonra görünümünü (renginde değişiklik yoksa) kokusunu ve tadını koruyorsa kullanılabilir.

E-likit bu tarih geçtikten sonra zararlı olmaya başlamaz ancak kalitesini kaybeder. Propilen glikolün ve bitkisel gliserinin 3, nikotinin 5 yıl kullanım ömrü vardır. Aromanın ise özellikle gün ışığı altında muhafaza ediliyorsa daha az ömrü vardır. Bazı aromalar tadını 12-18 aydan sonra kaybeder. Üreticilerin son kullanma tarihini genellikle 1 yıl olarak belirlemelerinin nedeni budur.
Elektronik Sigara Soru

E-LİKİDİMİ EN İYİ HANGİ ŞARTLARDA KORUYABİLİRİM?

Bir e-likidi en iyi şartlarda muhafaza etmek için doğrudan ışık alan bir yerden uzak tutmanız, kuru bir yerde ve oda sıcaklığında (18-20C derece) saklamanız gerekir. Ayrıca çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.

Bazı sıvılar 10C dereceden daha düşük sıcaklıklarda kristalleştiği için e-likitlerinizi buzdolabında saklamanız doğru değildir.

Doğal aromalar serin sıcaklıklarda daha iyi muhafaza edilir, 14-18C derece bu aromalar için uygundur.

Şişe bir kez açıldığıktan sonra, şişeyi kapattığınızda e-likidin hava ile temas etmediğinden emin olun. Böylece e-likidiniz herhangi bir değişime uğramaz. Ayrıca e-likidinizi açtığınızdan itibaren 1 ay içerisinde tüketmeniz önerilir.

E-likidin atomizerlerde muhafazası için ise, dolum işlemi yapıldıktan sonra 1 hafta içinde kullanılması önerilir. Bu durumda hava teması önemli bir etkendir ve likit hızlı bir şekilde oksidasyona uğrayabilir.
Elektronik Sigara Soru

Orijinal Elektronik Sigara Likiti Nereden Alabilirim

Orjinal ve güvenilir olarak web sitemiz üzerinden online olarak, elektronik sigara likit kategorisinden satın alabilirsiniz.

Yorumlar (23)

 • Hangi sertlik iyi dir

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba 3 ve 6 mg ile başlayabilirsiniz.

 • Selamün aleyküm kardeşim ben e sigaraya yeni başladım. Cihazım smox lpx80 e sigaram ile gelen likitim çok güzeldi aynı sigara gibi ağır doyurucu meyveli likit aldım çok kötü hafif boş hava çekiyorum. Likitler makina dan makinaya fark ediyormuş galiba ben rast gele sipariş verdim hangi likiti kullanmalıyım meyveli likiti başka bir likitle karıştırsam içe bilirmiyim düzelirmi teşekkürler

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Doğru buharı yakalamak için cihazınızın coil ohm direnç seviyesi, ısı kontrolü seviyesi ve likit önemlidir. Bunları değiştirerek farklı denemeler yapabilirsiniz. Genel olarak likitler karıştırılabilir. İlk olarak coili direncini değiştirerek ve likit değişimi yaparak başlayabilirsiniz.

 • Düşük ohm lu sigaralarda yüksek mglı nikotin kullanabilir miyim yoksa yüksek ohmlu bir cihaz mı kullanmalıyım?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  düşük ohm ve yüksek sıcaklıkta salt likit kullanımı önerilmez.

 • Smok mag pod kit hangi likiti kullanmalıyım e sigaradan e sigaraya değişiyor mu likitler yani şöyle izah edeyim ben neye bakıp likit almalıyım

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  salt likit pod elektronik sigarlarda kullanılır. Mod modeller ve sub ohm cihazlarda serbest baz nikotin ile üretilen klasik elektronik sigara likitleri kullanabilirsiniz.

 • Merhaba benim colilimin üzerinde min 40 wt yazıyor ben 10 15 vat aralığında kullansam sorun olurmu

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sorun olmaz ancak gerekli verimi alamayabilirsiniz.

 • Gliserini bitkisel kullanmasan nolur

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Buradaki yazımıza göz atın lütfen https://www.elektroniksigaravip8.com/icerik/pg-vg-likit-nedir-nasil-kullanilir.html

 • Merhaba vg ve pg yi temin edebiliyorum ama nikotini bulamadım ve açıkçası kaliteli saf aromada pek bulamadım cappuccino aroması örneğin normal rossana cappuccino tonundaki tadi diyorum klasik tonu acaba nikotin ve bu aromayi nerden bulabilirim

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Saf nikotin bulmanız zor web sayfamızda seyreltilmiş 10ml şişeler halinde nikotinler var onları kullanabilirsiniz. Ayrıca liquella markasındaki likitlerimizden deneyebilirsiniz .

 • Merhaba pod cihazlarda 70/30 yada 80/20 likitler kullanılabilirmi?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Kullanabilirsiniz .

 • Merhaba,smok x pozz model aldım ,bu cihazda sadece salt likit mi kullanmak gerekiyor? Normal e_likit de kullanılır mı? Salt likit sert geldi.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Normal likitte kullanabilirsiniz fakat akışkan olanlardan vg yüksek olursa cihaz yakmakta zorlanabilir.

 • Merhaba,
  ben salt 50/50 vg/pg krışımlı 24 mg nikotinli pod kullanıyorum. Yeni başladım ama bende alerji yaptı deride döküntü meydana geldi. Pg ye karşı alerjim olabilir. Bu oranı %100 vg yapsam nikotini 12 mg yapsam saltbase olarak pod cihazda kullanabilirmiyim? Yada pod cihazda kullanabilecek alerji yapmayacak hangi oranda karışımı önerirsiniz teşekkür ederim.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  70vg 30pg kullanabilirsiniz %100vg akışkan olmadığı için pod cihazda verimli çalışmaz.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.